7 Şubat 2013 Perşembe

''Yenilmez(Undisputed)'' Filmi
''Namağlup dünya ağırsiklet boks şampiyonu George Chambers, tecavüz suçundan tutuklanarak hapse atılır. Girdiği hapishanede ise, yenilgi yüzü görmemiş bir şampiyon bulunmaktadır. Fakat bu şampiyon hapishaneler arası turnuvalarda efsaneye dönüşmüş olan, yasal dünyada gayri resmi şampiyon olarak adlandırılan Monroe Hutchens’dir. Bu iki yenilmez şampiyonun bulunduğu hapishanede, mafyanın ve devletin en stratejik noktalarında sıkı bağlantıları olan, yaşlı bir boks hastası bulunmaktadır. Bu yüzyılın boks maçını organize etmek ve iki şampiyonu ringe çıkarmak için gerekli adımların atılması yönünde emir verecektir.''

Filmin konusu bu şekilde verilince gayet ilgi çekici oluyor, di mi?
Ama hiç öyle değil.
Sıkıcı olmasa da, ''bu film niye yapıldı ki şimdi? dövüştüler bitti'' dedirten bir film.
1,5 saat sürüyor.
Öyle yukarıdaki gibi dalavereli, alengirli, sırlı işler yok filmde. Ya da şöyle diyebilirim, sadece yukarıdaki kadar cümlesel işler var filmde, detayı, sahnesi, macerası yok.
Hapishanedeki yenilmez siyahi ile hapishaneye sonradan düşen şampiyon siyahinin ringdeki bir defalık dövüşü, söz konusu olan.. Çok çekişmeli filan da değil. Yani sadece o bir kaç dakikalık sahneyi izlemeniz yeterli.
İzlemenize lüzum yok efen' im;
benden söylemesi...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Gelsin Yorumlar: